Hakkımızda

Özkul Halı

1912 yılında el halısı üretimiyle başlayan yolculuğumuz birçok dönüm noktasına şahit oldu. 1952 yılında Türkiye’deki ilk halı dokuma makinasını bünyesine katan Özkul Halı, günümüzde de halı üretiminde son teknolojilerden faydalanmaya devam ediyor.

özkul halı
özkul halı hakkımızda

1960 yılına kadar ev halısı üretmeye devam eden Özkul Halı, tek bir alana odaklanmayı tercih ederek bu tarihten itibaren cami halısı üretimine geçmiştir. Türkiye’de 50.000 caminin yanı sıra yurt dışında 4.500 cami Özkul Halı’nın imzasını taşımaktadır.

Ev halısından farklı olarak cami halısı başlı başına uzmanlık gerektiren bir uygulama alanıdır. İslam dininin en kutsal mekanlarında uygulanan bu halılar hem camilerin manevi dokusunu yansıtmalı hem de kaliteli işçilikle uzun yıllar kullanılacak kadar dayanıklı olmalı ve koku yapmamalıdır. Manevi anlamda büyük bir sorumluluk gerektiren cami halısı üretimi alanında uzmanlaşan Özkul Halı, her geçen gün daha da iyi hizmet vermek için çalışmaktadır.

Türkiye’de Woolmark kalite belgesine ilk sahip olan marka olarak Özkul Halı, %100 yerli üretim yünlerle üstün halı kalitesini yakalamaktadır. Karışım içermeyen en iyi yünlerin kullanıldığını gösteren Woolmark kalite belgesi, uluslararası geçerliliği olan bir belgedir.

Bunun yanı sıra Wools of New Zealand kalite belgesi de halı üretiminde kullanılan yünlerin kalitesini göstermektedir.

özkul halı hakkımızda
özkul halı hakkımızda
özkul halı hakkımızda
özkul halı hakkımızda
özkul halı hakkımızda

Cami mimarisine ve kullanım alanına göre özel olarak tasarlanan halılar diz temas yerlerindeki aşınmayı en aza indirmek için Termopres buharlı işlemden geçmektedir. Güve ve bakterilere karşı insan sağlığına zarar vermeyen koruyucuların kullanımı Özkul Halı’nın en iyi uygulama için sarf ettiği çabayı açıkça göstermektedir.

Özkul Halı geçmiş deneyimleri ve uzmanlığı sayesinde her geçen gün daha iyi uygulamalar yapmayı hedeflenmektedir.
Siz de cami mimarisine uygun, motiflere yansıtan cami halısı uygulamaları istiyorsanız Özkul Halı’nın deneyimli ve uzman çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Desenlerimizi İnceleyin

Desenlerimizi görmek veya özel tasarım yaptırmak için bizlerle irtibata geçiniz.